Denon AVR-X4200X Zobraziť plnú veľkosť

Denon AVR-X4200X

• 200W x 7-kanálový vysoko kvalitný diskrétny zosilňovač pre silný a detailný zvuk 

• D.D.S.C.- HD Digital a AL24 Processing Plus; Denon Link HD
• Vstavaná Wi-Fi konektivita s duálnou anténou a vstavaný Bluetooth
• 9.2- kanálové spracovanie; 13.2 – kanálový predzosilňovač; 3 multiroom zóny
• Integrovaný Dolby Atmos (až 5.1.4, 7.1.2 s externým stereo zosilňovačom); DTS:X ready 

Viac detailov

Dostupnosť: Dodanie: 1-5 dní

Len online

1 179,00 €

• 8 vstupov HDMI (1x predný) a 1 HDMI výstup s plnou podporou HDCP 2.2  

• Pokročilé spracovanie videa so škálovaním nižších rozlíšení na 1080p a 4k Ultra HD 

• Široká podpora pre streamovanie vrátane formátov s vysokým rozlíšením DSD, FLAC a AIFF
• AirPlay a DLNA streamovanie hudby; Spotify Connect (ak je k dispozícii); internetové rádio 
• Audyssey MultEQ XT32 (pripravené) a Audyssey LFC; Audyssey Dynamic Volume a Dynamic EQ
• Setup Assistant v 9 jazykoch; Jednoduchá inštalácia, jednoduché použitie

• Režim Advanced ECO s automatickým nastavením vypnutia/zapnutia 
• K dispozícii v čiernej a priemovej striebornej farbe

Objavte vzrušujúci svet pohlcujúceho priestorového zvuku s A/V receiverom Denon AVR-X4200W, ktorý prináša Dolby Atmos surround dekódovanie pre dokonalý zážitok domáceho kina so soundtrackmi dnešných filmových trhákov. A prostredníctvom aktualizácie firmvéru (bude k dispozícii neskôr v roku 2015) dokáže AVR-X4200W dekódovať aj nové pôsobivé priestorové soundtracky DTS:X. Dolby Atmos aj DTS:X prinášajú objektovo založený priestorový zvuk a sú schopné riadiť režijné reproduktory pre vrcholný uchvacujúci 3D zvukový zážitok. Sekcia pokročilého videa ponúka plné 4K Ultra HD konektivitu spolu s podporou HDCP 2.2.

Plná bezdrôtová pripojiteľnosť zahrňuje tak Wi-Fi, ako aj Bluetooth s dvoma rôznymi anténami pre maximálne robustné spracovanie signálu. Môžete streamovať svoje obľúbené skladby zo streamovacích služieb vrátane Pandora, SiriusXM a Spotify Connect a počúvať niektorú z tisícov internetových rozhlasových staníc, ako aj stream z vášho obľúbeného iOS zariadenia cez AirPlay.
Vďaka výkonnému 7-kanálovému zosilňovaču AVR-X4200W dodáva 125W na kanál z identických zosilňovačov pre každý kanál (8 ohmov, 0,05%, 20 Hz ~ 20 kHz). AVR-X4200W má schopnosť podpory reproduktorov s nižšou impedanciou 4 Ohm na všetkých kanáloch.

Zabudovaný Dolby Atmos; DTS: X Ready


Nová technológia priestorového zvuku Dolby Atmos modifikuje kódovanie kanálov v prospech pokročilejšieho objektovo založeného kódovania, čo dáva zvukovým dizajnérom schopnosť presne umiestniť zvuky kdekoľvek v 3-rozmernom priestore. Teraz si môžete s AVR-X4200W vychutnať túto ocenenú technológiu doma. Predstavuje možnosť pripojenia 5.1 priestorového zvukového systému reproduktorov a 2 dodatočné režijné reproduktory, alebo ďalšie 2 horné reproduktory Dolby Atmos pre dokonalý zážitok z domáceho kina. 

Vďaka schopnosti spracovať 9 kanálový zvuk, stačí pridať externý 2-kanálový zosilňovač a môžete dokonca vychutnať vzrušujúci 5.1.4 -, alebo 7.1.2 - kanálový Atmos zážitok. 

Spolu s dekódovaním Dolby Atmos a Dolby Surround Upmixing podporuje AVR-X4200W tiež bezstratové dekódovanie Dolby TrueHD a ďalšie technológie Dolby Digital.

Najnovší formát pohlcujúceho priestorového zvuku DTS: X ponúka objektovo-založené audio kódovanie, ktoré umožňuje zvukovým dizajnérom umiestniť zvukové prvky kdekoľvek v akustickom 3D priestore a pomocou režijných reproduktorov dodať ohromujúci priestorový zvukový zážitok. AVR-X4200W tiež obsahuje funkcie DTS-HD Master Audio a ďalšie technológie DTS. DTS:X a DTS Neural:X Upmixer budú k dispozícii prostredníctvom on-line aktualizácie firmvéru v priebehu roku 2015. 

Pre ďalšie informácie prosím navštívte stránku www.denon.com/dtsx .

Možnosť upgradu Auro-3D


Tým, že celkom
 ponorí poslucháča do živej kukly zvuku, Auro-3D vám dáva pocit byť priamo v strede dianiaAuro-3D poskytuje dokonalý priestorový zvuk vďaka vyhradeným horným a režijným kanálom, okrem bežných kanálovInformácia o výške zachytená vnahrávke alebo vytvorená v priebehu procesu miešaniaje mixovaná do štandardného 5.1 PCM streamu, ktorý dodáva s bežný Blu-ray. Okrem toho Auro-3D procesor kombinuje rôzne technológie, ktoré zaručujú optimálny zážitok 3D zvuku generovaný tak z natívneho, ako aj z existujúceho zvukového obsahuSpracuje mono, stereo, 5.1 priestorový zvuk alebo Auro-kódovaný signál aprevádza ich do 3D zvukuAkonáhle je aktualizovaný s dekodérom Auro-Codec, Denon AVR-X4200W je schopný dekódovaťpôvodný Auro-3D mix a prehrávať Auro-3D 9.1 konfiguráciu kanálov (externým 2-kanálovým zosilňovačom). Dostupnosť upgradu Auro-3D a jeho cena bude oznámená neskôr.

 

Denon Link HD; AL24 Processing Plus

Pri pripojení ku kompatibilnému Denon Blu-ray prehrávaču, poskytuje náš exkluzívny systém Denon Link HD príslušnú cestu pre kritické dáta časovania pre obmedzenie skreslenia spôsobeného chybami jitter v hlavnom dátovom toku. Exkluzívny Denon AL24 Processing Plus ponúka digitálne audio filtrovanie s ultra vysokým rozlíšením a presné nastavenie  hlavných audio kanálov (Ľ/P), čo dodáva trblietavé detaily výškam, spolu s hladkými prirodzenými stredmi a širokou zvukovou scénou s lepším zobrazením. 

Výkonný DSP


Aby bolo možné korektne zvládnuť množstvo vyspelých funkcií digitálneho audio dekódovania a spracovania signálov, má AVR-X4200W prepracovaný DSP audio systém, ktorý zahŕňa nie menej ako 4 výkonné vysokorýchlostné procesory SHARC DSP štvrtej generácie, ktoré spoločne dokážu kontinuálne spracovať 10 GFLOPS (10 miliárd desatinných numerických výpočtov za sekundu).
Denon bol úplne prvou spoločnosťou, ktorá predstavila audio komponenty so SHARC DSP procesormi (v skutočnosti sme boli ich spolutvorcami pri vývoji a prvým používateľom) a Denon má viac skúseností s väčším počtom modelov poháňaných SHARC procesormi, než  ktorýkoľvek iný výrobca audia. 

Integrovaný Bluetooth a Wi-Fi; streamovanie hudby; AirPlay


Vďaka Bluetooth a Wi-Fi pripojeniu na bezdrôtové streamovanie s duálnou anténou, dokáže AVR-X4200W zabezpečiť pokročilé a bezchybné streamovanie, dokonca aj v preľudnených RF prostrediach. Pripojte sa k internetu prostredníctvom vašej domácej sieti Wi-Fi (alebo fixným káblovým pripojením cez Ethernet portom RJ-45) a môžete si vychutnať obľúbené skladby zo streamovacích hudobných služieb ako Pandora, Sirius XM a Spotify Connect, ako aj z tisícov internetových rozhlasových staníc po celom svete.
S AirPlay si môžete vychutnať zoznamy vašich obľúbených skladieb bezdrôtovo z vášho zariadenia iOS, vrátane iPod touch, iPhone a iPad. AVR-X4200W je tiež certifikované pre DLNA 1.5, čo zabezpečí kompatibilitu s vaším domácim PC alebo Mac. Denon AVR Remote App umožňuje ľahko ovládať AVR-X4200W z vášho obľúbeného prenosného zariadenia a je k dispozícii pre iOS a Android.

Najnovšie pripojenie HDMI 2.0a; HDCP 2.2 kompatibilita; Certifikácia ISF


AVR-X4200W je pripravený pre budúcnosť. Je vybavený pokročilou video sekciou, ktorá je plne kompatibilná s najnovšími špecifikáciami HDMI 2.0a a HDCP 2.2 na všetkých 8 HDMI vstupoch. Vďaka 4K Ultra HD video, 60 Hz 4: 4: 4 Pure Color sub-vzorkovaniu, High Dynamic Range (HDR) a 21:9 videu, 3D, a priechodziemu BT.2020 na každom vstupe je AVR-X4200W pripravený pre budúcu generáciu Blu-ray prehrávačov, set-top boxov a ďalších 4K Ultra HD zdrojov. 

Okrem toho bol AVR-X4200W certifikovaný Imaging Science Foundation, vybavený celou sadou kalibračných kontrolných videí (určených pre použitie ISF technikom), spolu s módmi videa ISF Day a ISF Night. Video procesor má tiež schopnosť prekódovať a upconvertovať štandardné a HD rozlíšenie a analógový a digitálny video obsah na 4K Ultra HD a vdýchnuť tak nový život do vašich obľúbených starších zariadení.

AVR-X4200W je vybavený 8 HDMI vstupmi, z toho 1 je vhodne umiestnený na prednom paneli, a 3 HDMI výstupmi - 2 pre hlavnú zónu a 1 pre 2. zónu. 

Výkonný 7-kanálový diskrétny zosilňovač s režimom Eco
AVR-X4200W ponúka prepracovanú sekciu výkonový zosilňovač so všetkými 7 kanálmi nakonfigurovanými rovnako, využívajúc diskrétne vysoké prúdové výkonové tranzistory. Každý kanál dodá 125 wattov (8 ohmov, 20 Hz ~ 20 kHz, 0,05% THD) a všetky kanály sú schopné bezpečne ovládať reproduktory s nižšou, 4 Ohmovou impedanciou. Náš nový pokročilý režim Eco upravuje spotrebu energie zosilňovača v závislosti na úrovni signálu a zobrazenie Eco Mode na displeji vám umožní vidieť zníženie spotreby elektrickej energie v reálnom čase. 

Smart TV pripojenie


Cez funkciu HDMI CEC (consumer electronics control) vo vašom Smart TV môžete ovládať svoje Denon AVR pomocou diaľkového ovládania Smart TV. So zapnutou funkciou “HDMI control” v prijímači, môžete nastaviť "Smart Menu" pre ovládanie vášho  AVR Denon. Smart Menu na domovskej obrazovke vášho Smart TV poskytuje rýchly prístup k zdrojom a výberu režimu surround, menu nastavení AVR, a 4 tlačidlám rýchleho výberu. 

 

Jednoduché nastavenie, jednoduché použitie

Prostredníctvom nášho exkluzívneho Setup Assistanta spolu so sprievodcom Quick Start, môžete pripojiť a konfigurovať AVR-X4200W rýchlo a ľahko. Setup Assistant vás prevedie procesom pomocou jasnej grafiky a textu na obrazovke a umožní optimalizáciu kritických nastavení systému pre najlepšiu možnú kvalitu zvuku z vašej konkrétnej konfigurácie zariadenia. 

 

Audyssey Platinum DSP Suite

 

Denon bol prvým výrobcom A/V receiverov, ktorý aplikoval pokročilé audio algoritmy DSP Audyssey a zaviedol od tej doby najviac komponentov vybavených Audyssey. AVR-X4200W je vybavený sadou funkcií DSP Audyssey Platinum DSP Suite,  ktorá zahŕňa Audyssey MultEQ XT32. 

Pomocou dodávaného meracieho mikrofónu, MultEQ XT32 analyzuje výstup (vrátane subwoofera) každého reproduktora až na 8 meracích miestach a a vytvára presné digitálne filtre, ktoré optimalizujú každý kanál pre správne frekvenčné a časové odozvy domény. 

AVR-X4200W je tiež pripravený na Audyssey Pre Installer.
Audyssey Dynamic Volume vyhladzuje nepríjemné skoky v hlasitosti (napríklad TV reklám), takže môžete počúvať na nižších úrovniach a stále mať jasný dialóg, hudbu a zvukové efekty. Audyssey Dynamic EQ poskytuje presné tonálne nastavenie pre úplne jasný rozsah na všetkých úrovniach posluchu.
Audyssey Low Frequency Containment využíva pokročilé psychoakustické algoritmy pre dosiahnutie tonálneho vyváženia celej charakteristiky, vrátane hlbokých basov, ale bez rušenia susedov alebo rodinných príslušníkov v iných izbách. Ponúka tiež multi-krokovú úpravu, ktorý vám umožní nastaviť containment podľa vašich preferencií. 

Audyssey EQ Sub HT poskytuje individuálne DSP nastavenie každého subwoofera (pri nasadení dvojice subwooferov) pre hlbšie basy s lepšou definíciou, oproti konfigurácii s jedným subwooferom. Audyssey Dynamic Surround Expansion dramaticky rozširuje zvukový priestor pre maximálny priestorový zvukový zážitok s možnosťou pripojenia predných výškových a/alebo predných šírkových reproduktorov. 

 

Viaczdrojový / Multi-room

Užite si jeden zdroj v hlavnej miestnosti a počúvajte iný zdroj v inej miestnosti. Máte možnosť pripojiť dvojicu stereo reproduktorov do 2 dostupných kanálov v časti zosilňovača do 2. zóny počúvania, alebo sa môžete pripojiť 2. zónu cez výstupy stereo predzosilňovača. Môžete tiež pripojiť 2. zónu pomocou HDMI, keďže je AVR-X4200W vybavený dvoma HDMI výstupmi. 

Duálny výstup subwoofera


S jediným subwooferom je frekvenčná odozva v oblasti hlbokých basov v rôznych častiach miestnosti často výrazne odlišná, v dôsledku prostredia miestnosti a rezonancie. Pripojením 2 subwooferov a ich umiestnením na rôznych miestach sa budete tešiť z vynikajúcich basov s presnejšou tonálnou bilanciou v dôsledku priemerovania reakcie v miestnosti. 

Farebne odlíšené 4-cestné terminály reproduktorov

Vysoko kvalitné svorky reproduktorov s funkciou multi-way umožňujú pripojiť rad reproduktorových káblových koncoviek, vrátane banánikov. Sú tiež farebne rozlíšené pre správnu prípojku a farebne odlíšené štítky na reproduktorové káble sú v cene.

Pohodlný USB port

 

Praktický USB port na prednom paneli umožňuje streamovať hudbu priamo z iPodu touch, iPhone a iPad-u a zároveň nabíjať zariadenia. 
Môžete tiež pripojiť USB disk a počúvať MP3 a WAV súbory. AVR-X4200W je kompatibilný s audio súbormi vysokým rozlíšením, vrátane DSD (2,8 MHz) a FLAC bezstratovým dekódovaním FLAC až 24-bit/192-kHz. 

 

Jednoduché použitie funkcií pre rýchly výber


AVR-X4200W ponúka 4 funkčné tlačidlá rýchleho výberu na prednom paneli a na ergonomickom diaľkovom ovládaní, ktoré vám umožnia dostať sa k svojim obľúbeným zdrojom rýchlo. Funkcia Quick Select si pamätá vaše preferované nastavenie zvuku pre každý z nich. 

 

Ovládanie Denon HEOS Link IP

Uznávaný multi-room systém HEOS s multi-zdrojovým audio streamingom dokáže AVR-X4200W ovládať pomocou IP prostredníctvom HEOS Link, takže môžete ovládať receiver pomocou aplikácie HEOS. 

Možnosti externého ovládania

Ako súčasť Denon IN • Command série zákazkovej integrácie priateľských A/V komponentov, je AVR-X4200W vybavený radom funkcií, ktoré poskytujú rozšírené možnosti ovládania a kompatibility s 3. stranami a integrácie zákazníckych riešení. 

Pre kompatibilitu diaľkovým ovládaním s ostatnými zložkami vo vašom systéme domáceho kina je AVR-X4200W vybavený vstupom infračerveného diaľkového ovládania a výstupom na zadnom paneli, spolu s 12V spúšťacím výstupom.
AVR-X4200W sa dá tiež nastaviť a prevádzkovať ako počítač v domácej sieti a ovládať prostredníctvom IP protokolu a to buď prostredníctvom káblového pripojenia k miestnej sieti alebo cez Wi-Fi bezdrôtové pripojenie. Pre priame pripojenie k externým zariadeniam domácej automatizácie je AVR-X4200W vybavený sériovým portom RS-232C.

AVR-X3200W podporuje tiež Control4 SDDP (Simple Device Detection Protocol) a má Crestron Connected certifikáciu pre rýchlu a jednoduchú integráciu so zariadeniami domácej automatizácie Control4 a Crestron.

  • Váha 12,6 kg
  • Farba black, premium silver