ALPINE STYLE X702D-A4 Zobraziť plnú veľkosť

ALPINE STYLE X702D-A4

X702D-A4 -Alpine Style pre Audi A4 a A5

Viac detailov

ALPINE STYLE

Alpine Vám predstavuje prémiový informačný systém navrhnutý exkluzívne pre Audi A4 (r.v.2007-2015) a Audi A5 (r.v. 2007-2016). X702D-A4 patrí medzi rýchlo rastúcu líniu produtkov Alpine Style. Majiteľom vozidiel Audi ponúka prístup k najnovším médiám, najnovší navigačný systém a kvalitu zvuku Alpine.  Všetky súčasti sú navrhnuté tak, aby ideálne nahradili továrenský systém. Zabezpečená je aj bezproblémová komunikácia s elektronikou vo vozidle.

 

Štýlové riešenie pre Audi.

 
 


Rodina produktov modelovej rady Alpine/Style sa rozšírila a aktuálne prináša inovatívne novinky zamerané na majiteľov automobilov značky Audi.

Tentokrát sa nejedná o riešenie určené len pre jeden model, ale hneď pre niekoľko. Ponuka kompletného, multimediálneho riešenia s možnosťou ďalšieho rozšírenia systému o lepšie reproduktory alebo cúvaciu kameru je dostupná pre celkom 3 modely značky Audi : A4-8K, A5-8T/8F a Q5-8R. Je možné si vylepšiť i len čisto zvukovú zložku – táto voľba je k dispozícii  pre modely Audi A3-8P/8PA a TT-8J.

Ale poďme pekne po poriadku. Ak poznáte fabrický multimediálny systém vo vyššie spomenutých vozidlách Audi, určite sa zhodneme na tom, že má viditeľné rezervy ako napr.koncepčne a morálne zastarané užívateľské rozhranie, chýbajúcu možnosť ovládania dotykom na obrazovke, celkovo je zobrazovacia plocha displeja malá a voliteľné originálne príslušenstvo Audi sa cenovo pohybuje v nie úplne optimálnej výške. Spomeňme originálnu navigáciu Audi „len“ za cca. 2500€, dnes nevyhnutné bluetooth hands-free za ďalších 520€(naviac bez možnosti streamovania hudby), pripojenie iPodu za „kamarátskych“ 245€ a takto by sme mohli pokračovať ďalej. 

Spoločnosť Alpine prišla s riešením ako toto všetko ponúknuť v jednom balení pre všetky tri modely a tak predstavila nový model multimediálnej jednotky s navigáciou - model Alpine X702D-A. Jedná sa o delený systém pozostávajúci z displeja a ovládacej jednotky, pričom obe časti dokonale  pasujú do priestorov v palubnej doske určených pre originálny systém Audi. Samozrejmosťou je plná kompatibilita systému Alpine s pôvodným firmvérom automobilu, naviac množstvo pôvodných položiek menu dostalo novú sviežu grafiku – napr.symbolika parkovacích senzorov, technické a servisné hlásenia(stav hladiny oleja), nastavenia klimatizácie atď. . Rovnako zostalo zachované kompletné ovládanie pôvodných funkcií tlačidlami na volante. Pri voľbe riešenia od Alpine navyše získate 7-palcový WVGA dotykový displej, bluetooth hands-free vrátane audio streamingu, možnosť prehrávania súborov FLAC, HDMI vstup, USB vstup aj pre iPod, špičkovú navigáciu s najnovšími mapami, DAB tuner a množstvo ďalšieho príslušenstva, ktoré sa dá dokúpiť do datočne – napríklad DVD prehrávač. Kompletné menu multimediálnej jednotky Alpine X702D-A je lokalizované do slovenčiny.

Ako teda zistíte, či je vaše vozidlo Audi kompatibilné s novými systémami Alpine? Je to jednoduché - ak nemáte v aute navigáciu MMI Plus už od výroby, tak systém Alpine je s Vaším vozidlom plne kompatibilný. Pre technické typy - ide o modely A4-8K, A5-8T/8F alebo Q5-8R.

 

Možnosť vylepšenia pôvodného systému je rozdelená na dve úrovne  - prvá ponúkaná varianta označená ako Alpine SPC-100AU zahŕňa výmenu všetkých reproduktorov vo dverách, pričom už toto základné vylepšenie ponúka značný pokrok v kvalite zvuku. Pre náročnejších je tu ďalšie zvukové vylepšenie označené ako Alpine SPC-200AU, ktoré zvukovú kvalitu posúva ešte ďalej. Z pôvodne 2-pásmovej konfigurácie vytvorí 3-pásmovú a naviac pridá ešte aj stredový reproduktor. Tento systém je už poháňaný digitálnym zosilňovačom Alpine PDP-E310DSP. V balení je komplet príslušenstvo a kabeláž potrebná na montáž. S oboma úpravami je kompatibilné každé vozidlo, ktoré nie je vybavené originálnym, príplatkovým zvukovým systémom B&O. Bohužiaľ pre špecifické rozmery reproduktorov nie je možné takto vylepšiť zvuk v modely Audi A5 Kabriolet.

Do vozidiel Audi je ponúkaná I možnosť doplniť systém o cúvaciu kameru Alpine, názov inštalačnej sady KIT-R1AU. Tá umožňuje osadenie kamery priamo do priestoru kde sa nachádza mechanizmu otvárania dverí batožinového priestoru.

Dostupnosť všetkých komponentov Alpine určených pre Audi na Slovensku je Júl 2015. Čiže sú aktuálne skladom u importéra a dajú sa objednávať.


Cenové relácie sú nasledovné:

  • X702D-A 1699,-€ s DPH
  • Kit pre inštaláciu pre špecifický model: 219,-€ s DPH
  • DVE-5300X DVD prehrávač: 299,-€ s DPH
  • KIT-R1AU držiak na cúvaciu kameru 59,-€ s DPH
  • SPC-100AU Zvukové vylepšenie č.1: 299,-€ s DPH
  • SPC-200AU Zvukové vylepšenie č.2: 649,-€ s DPH