Dynamat Xtreme Door Kit Zobraziť plnú veľkosť

Dynamat Xtreme Door Kit

Tlmiace Pláty

Viac detailov

Dostupnosť: Dodanie 1-5 dní

99,90 €

Popis: Dynamat Xtreme je patentovaný, ľahký, pružný butyl s hliníkovou vrstvou, určený na tlmenie vibrácií. Dynamat Xtreme je ľahko priľňavý ku kovovým a ostatným tvrdým podkladom. Najlepšie vlastnosti dosahuje v teplotnom rozmedzí od -10°C do 60°C, odoláva však extrémnym teplotám od -54°C do 149°C. Materiál je veľmi odolný voči starnutiu.

Použitie: Dynamat Xtreme môže byť pred aplikáciou orezaný do požadovaného tvaru. Lepenie je možné na vopred odmastnený a  očistený kovový povrch pripravený na lakovanie, alebo priamo na lakované časti. Dynamat Xtreme sa používa ako doplnok na kovové panely, prepážky, kanály, dvere, atď. v automobiloch, autobuscoh a lodiach. Taktiež sa používa vo ventilačných šachtách, rozvodných skriniach, kovovom nábytku, drezoch, počítačových skrinkách a mnohých ďalších aplikáciách, kde sa vyžaduje zvuková a antivibračná izolácia. 

Akustické vlastnosti: Akustický stratový činiteľ 'n' je chápaný ako miera schopnosti materiálu pohlcovať zvuk. Vyjadruje, koľko vibračnej energie je materiál schopný premeniť na tepelnú energiu. Pri isporiadaní používajúcom viac vrstiev tlmiaceho materiálu sa používa faktor kombinovanej straty 'n comb'. Teoretický maximálny stratový činiteľ je 1 (žiadne vibrácie). Netlmený oceľový kus s hrúbkou 1 mm má stratový činiteľ približne 0,001 pri 200 Hz. Aplikácia Dynamatu Xtreme na ten istý kus zvýši stratový činiteľ celej sústavy na približne 0,417 pri 20°C. Vrstvenie Dynamatu Xtreme tak zlepší pohlcovanie zvuku ešte viac.

Inštalácia: Dynamat Xtreme je potrebné orezať alebo ostrihať na požadovanú veľkosť ešte pred odstánením fólie. Na to sa môže použiť nôž alebo nožnice. Z povrchu, na ktorý sa bude Dynamat Xtreme aplikovať treba odstániť prach, mastnotu, vlhkosť a iné nečistoty. Po odlepeníé fólie pristúpte k samotnému lepeniu. Ako najjednoduchšia montážna technika sa osvedčilo jemné prehnutie materiálu a jeho postupné lepenie, so začiatkom od najkratšej hrany. Dynamat Xtreme je následne treba dôkladne pritlačiť k podkladu, na väčšie plochy sa odporúča použiť špeciálny aplikačný valček, ktorý eliminuje môžnosť vytvárania vzduchových vceriek. Tie znižujú tlmiacu kapacitu materiálu. Montáž by mala prebiehať pri izbovej teplote. Nahrievanie Dynamatu Xtreme pri montáži nie je potrebné.  

Obsah balenia: 4 pláty, každý má rozmer 91 x 30 cm (pre kompletné tlmenie jedného páru dverí).