Dynamat The Hoodliner Zobraziť plnú veľkosť

Dynamat The Hoodliner

Termoakustická pena na odhlučnenie motora

Viac detailov

Dostupnosť: Dodanie 1-5 dní

99,90 €

Použitie: Hoodliner je prioritne určený pre montáž v motorovom priestore automobilu. Môže sa tiež použiť vo všetkých aplikáciach, kde sa vyžaduje použitie akustickej peny odolnej teplu.

Dynamat The Hoodliner je polyéterová termoakustická pena na uretánovom základe so zosílenou hliníkovou vrstvou na čelnej strane a so samolepiacou vrstvou citlivou na tlak na aplikačnej strane. Hoodliner je určený na použitie v motorovom priestore, z vnútornej strany kapoty. Hoodliner je možné orezať presne do tvaru kapoty, na ktorú sa aplikuje nalepením. Lepiaca strana je hladká a tak je spojenie s podkladom dokonalé, bez nežiadúcich vzduchových bubliniek alebo kanálikov. Samotný materiál ako aj použité lepidlo odolávajú teplotám v rozmedzí od -40°C do 107°C.

 

 

Účinnosť akustickej peny je závislá na jej schopnosti previesť zvukové vlny na tepelnú energiu. Dynamat Hoodliner je kombináciou otvorených a zatvorených buniek pre absorbciu zvukových vĺn a ich rozptyl. Ak by všetky bunky boli otvorené, zvuková vlna by jednoducho prešla skrz materiál. Naopak, ak by boli všetky bunky uzavreté, materiál by absorboval len malé percento zvukových vĺn. Akustická pena je v Dynamat Hoodliner osadená v hárkoch, čo zabezpečuje jednotnú úroveň odporu celej peny. Takto je zaistená maximálna možná hladina absorbcie zvuku.

Inštalácia: Odporúča sa orezať Dynamat Hoodliner do požadovaného tvaru ešte pred odstránením fólie nožnicami alebo nožom. Pred inštaláciou je potrebné vrstvu, na ktorú sa bude Hoodliner inštalovať dôkladne zbaviť prachu, mastnoty, vlhkosti alebo iných nečisôt. Po stiahnutí ochrannej fólie môžete pristúpiť k samotnému lepeniu. Najjednoduchšou aplikačnou technikou je Hoodliner zľahka ohnúť a začať postupným nalepovaním od jeho najkratšej hrany.

Balenie: 1 kus
Rozmery: 137,2 x 81,3 cm
Obsah: 1,12m2
Celková hrúbka: 1,9 cm
Hrúbka hliníkovej vrstvy: 1 mm
Hmotnosť: 1 kg